Підприємства Києва заборгували понад 1 млрд грн за електроенергію

Станом на 1 лютого 2024 року непобутові споживачі столиці сумарно накопичили борг за електроенергію у розмірі 1,129 млрд грн. На початку лютого минулого року ця сума була на 40% менше. 

Найбільший накопичений борг має приватний бізнес та інші юридичні особи (виробництва, сфера обслуговування, ОСББ тощо) – 530 млн грн. Заборгованість, житлово-комунальних підприємств, включаючи виставлені рахунки за останній період, складає 322 млн грн, промислових – 145 млн грн, організацій, що фінансуються з державного бюджету – 78 млн грн та з місцевого бюджету – 54 млн грн. Значну заборгованість на 01.02.2024р. мають ТОВ «Столичний комфорт», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району», ТОВ «Житлово-будівельна компанія «Управдом», ТОВ «Київський домобудівний комбінат №1», ЗАТ «Українська будівельна компанія», обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Єнісейська садиба» та інші підприємства.

YASNO нагадує, що у разі порушення споживачем умов оплати, постачальник керуючись законодавством вимушений ініціювати припинення електропостачання. Через це підприємства можуть зіштовхнутися не лише з простоями та пов’язаними з цим збитками, а й з додатковими витратами. Адже для відновлення електропостачання окрім суми боргу потрібно сплатити також вартість послуг з відключення та підключення, яке може тривати до 3 робочих днів. Отримавши попередження про відключення, важливо якомога швидше розрахуватися за електроенергію, враховуючи, що кошти в банківській системі можуть зараховуватися до 3 діб. Тому коли представники оператора системи розподілу вже прибули для виконання відключення, починати вирішувати питання вже запізно. 

«Ми дякуємо усім клієнтам, які відповідально ставляться до оплати за електроенергію. В той же час маємо чимало підприємств та організацій, які систематично накопичують борги, потрапляють у перелік об’єктів на відключення, через що страждають їх співробітники, клієнти та партнери, а у випадку з ОСББ – ще й мешканці будинку. Закликаємо керівників не нехтувати своїми фінансовими обов’язками та відповідально контролювати оплату за електроенергію. Відновлення енергетичної інфраструктури триває, і кожен сплачений рахунок має важливе значення», - сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.  


Вас може зацікавити: