Магазин

Як кожен українець може допомогти зберегти електроенергію і підтримати енергетичний фронт

Всі ми, українці, звикли використовувати безліч новітніх, сучасних електроприладів, які полегшують життя та роблять його ще більш комфортним. Але такий стиль потребує значних обсягів електроенергії. Сьогодні, коли об’єкти енергетичної інфраструктури зазнають цілеспрямованої атаки з боку агресора, важливо, щоб кожен підійшов більш свідомо до використання електроенергії, особливо у години пікового навантаження, а саме: з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. 

YASNO підготував інформацію щодо споживання електроенергії приладами та поради щодо їхнього використання. 

Зменшити споживання електроенергії, можна змінивши підхід та час використання енергоємних приладів: 

  • Бойлер (від 2 кВт⋅год) – вмикати бойлер необхідно лише для нагріву води, а потім варто його вимикати. Якщо бойлер ввімкнений цілодобово, то це значно збільшує споживання електроенергії, а гаряча вода все одно використовується лише, коли є потреба: наприклад прийняти душ (у цей час краще відмовитись від прийому ванни), помити посуд.
  • Кондиціонери і обігрівачі (від 0,7 кВт⋅год) – їх теж краще вмикати для обігріву лише вночі, коли споживання відчутно зменшується по всій країні.
  • Пральна машина (від 0,7 кВт⋅год) – у більшості машин є функція «відкладене прання », тому прання також доцільно перенести на нічний час, запрограмувавши час старту.
  • Мікрохвильовка (від 0,8 кВт⋅год) – якщо в домівці встановлена електрична плита (від 3,5 кВт⋅год), то наприклад, для підігріву їжі краще використовувати саме мікрохвильовку. Вона менше споживає електроенергії, оскільки витрачається менше часу на розігрів їжі.
  • Повербанки, акумулятори та інші системи зберігання енергії (від 0,06 кВт⋅год) – їх також доцільно заряджати повністю вночі для використання вдень.
  • Лампи, світильники – зменшити споживання можна, замінивши лампи розжарювання (від 0,1 кВт⋅год) на LED (від 0,009 кВт⋅год), а також вмикаючи світло лише у тій кімнаті, де ви знаходитесь.

Задля зменшення споживання можна тимчасово відмовитись від використання такої техніки, замінивши її аналогами: 

  • Телевізор (від 0,08 кВт⋅год) - оперативно новини можна почитати у телеграм-каналах через смартфон або комп’ютер; 
  • Пилосос (від 2 кВт⋅год) – його можна замінити на звичайний віник;
  • Посудомийна машина (від 1,05 кВт⋅год) – мити посуд можна, набираючи воду у миску;
  • Електродуховки, пічки (від 1 кВт⋅год) – обмежити споживання випічки ще нікому ніколи не зашкодило)
  • Праска (від 2,2 кВт⋅год) – враховуючи погодні умови, можна підбирати одяг, який немає потреби прасувати.
  • Фени, плойки та інші прилади для укладання волосся (від 2,2 кВт⋅год) – якщо ви працюєте дистанційно, то можна відмовитись від використання цих приладів. Це точно позитивно відобразиться на волоссі.

YASNO пропонує переглянути побутові звички та скористатись енергоефективними порадами для ще більшої економії електроенергії задля нашої спільної перемоги.





Вас може зацікавити: