Вони самі передають показання? Що таке день і ніч? Як рахувати спожиту електроенергію і передавати показання? Ці та інші питання повсякчас виникають у споживачів. В чому особливість двозонних лічильників та відповіді на інші поширені запитання щодо користування ними, читайте у матеріалі.
Ключова відмінність двозонного лічильника від звичайного, це те, що двозонний лічильник обліковує не лише спожиту електроенергію, а й час її споживання. Він окремо фіксує обсяг електроенергії, яка була спожита вдень з 7:00 до 23:00 та вночі з 23:00 до 07:00, тобто має дві зони. Зони лічильника – це проміжки часу доби, в яких лічильник автоматично фіксує спожиту електроенергію.
Завдяки цьому, власники двозонних лічильників можуть користуватись “нічним” тарифом та сплачувати за електроенергію спожиту з 23:00 до 07:00, за двічі нижчою ціною.
Передавати показання двозонного лічильника споживачі мають самостійно. Двозонні лічильники можуть передавати показання автоматично лише у випадку, якщо вони є частиною автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Це так звані «розумні» лічильники. Коли оператор системи розподілу встановлює їх у багатоквартирному будинку, то АСКОЕ встановлюється одночасно для усіх мешканців.
Щоб зафіксувати коректно показання, необхідно знати, що дані на екрані двозонного лічильника відображаються послідовно з інтервалом 10 секунд: сукупний обсяг спожитої електроенергії, показання кіловат∙годин за різними тарифами, дата, поточний час та інші параметри в залежності від моделі приладу. Щоб інформацію на лічильнику було простіше розуміти, кожне показання має свій індекс, який стоїть поряд з цифрами. Детальніше про індекси, актуальні для киян розписано у матеріалі: День/ніч: Як правильно знімати показання двозонного електролічильника.
Двозонні лічильники які дозволяють сплачувати менше за спожиту електроенергію, YASNO пропонує у складі набору Розумний Watt.
Лічильники, які пропонує YASNO у складі набору Розумний Watt, є двозонними лічильниками, які не передають показання самостійно. Також до комплекту можна додати програмовану розетку: з добовим механічним, тижневим електронним чи Wi Fi-керуванням. Придбати набір можна на сайті yasno.com.ua. Після придбання набору, оператор системи розподілу, який безпосередньо здійснює встановлення та параметризацію лічильника, повідомляє замовника про день та час візиту електрика. Після встановлення лічильника, електроенергія починає обліковуватись уже по двом зонам, і вже у наступній платіжці клієнт побачить, що нарахування здійснюється за «нічним» тарифом.
Але в Особистому кабінеті YASNO інформація почне відображатись орієнтовно через 10 днів, лише після того, як оператор системи розподілу відобразить цю зміну у своїй базі.
Почати заощаджувати і сплачувати менше за спожиту електроенергію легко, достатньо зробити перший крок і замовити набір Розумний Watt від YASNO.