Магазин

Як влітку зменшити рахунки за електроенергію

З настанням літньої спеки хочеться мати прохолоду в оселі. Як створити максимальний комфорт вдома та водночас зменшити рахунки за електроенергію, ділиться порадами постачальник електроенергії YASNO: 

  1. Замислюючись над придбанням нового кондиціонеру, обирайте інверторний. Він не вимикається, коли досягає заданої температури в приміщенні, а переходить у режим зниженої потужності. Так довше підтримується температура, і споживається менше електроенергії. 
  2. Щільно зачиняйте вікна та двері (навіть міжкімнатні), коли працює кондиціонер. Тоді не доведеться витрачати зайві кіловат-години на охолодження вулиці і приміщень, де ви майже не проводите час. 
  3. Встановіть жалюзі або заклейте вікна спеціальною плівкою, щоб віддзеркалювати тепло і світло. Також можна встановити над вікном тіньовий козирок – тоді приміщення буде не так сильно нагріватись і для охолодження знадобиться менше часу кондиціонування.
  4. Періодично робіть вологе прибирання – воно додатково охолоджує кімнати і дозволяє рідше вмикати кондиціонер.
  5. Користуйтесь наявними еко-функціями свого кондиціонеру. Наприклад, уночі переводьте пристрій в режим «Sleep». Він знижує рівень шуму і витрати електроенергії на підтримку комфортної температури.
  6. Регулярно очищуйте кондиціонер і заправляйте охолоджувачем – це сприяє тривалій роботі пристрою за визначеними параметрами енергоспоживання.
  7. Добре кондиціонуйте повітря в оселі, щоб попередити надмірні витраті електроенергії іншими побутовими приладами. Бо, наприклад, холодильник може вдвічі збільшити енергоспоживання, коли температура в приміщенні перевищує 30 °С.
  8. Якщо встановлено двозонний лічильник, за можливості вмикайте найбільш енергоємні прилади в період з 23:00 до 07:00, бо за спожиту в ці години електроенергію можна сплачувати 50% за «нічним» тарифом. А за умови, що деякі прилади (холодильник, кондиціонер чи бойлер) можуть працювати цілодобово, двозонний лічильник дає ще відчутнішу економію на рахунках.

Більше порад з заощадження електроенергії мешканці квартир і приватних будинків можуть знайти на сайті постачальника в проєкті «YASNO_як_заощаджувати». 


Вас може зацікавити: