Магазин

Як створити святкову атмосферу без зайвих витрат на електроенергію

Створити атмосферу свята можна різними способами: прикрасити оселю фігурками улюблених персонажів, по-особливому вбрати ялинку і обов’язково підсвітити все гірляндами. На скільки  збільшиться рахунок за електроенергію у грудні та січні, якщо під час наявності світла вмикати гірлянди, розповідаємо.
Гірлянди бувають різних видів, наприклад, із звичайними лампами розжарювання (вони споживають більше електроенергії) або LED (вони споживають менше електроенергії). Працювати можуть, як на батарейках, так і від мережі.
Якщо говорити про гірлянди на батарейках, то користування ними ніяк не відобразиться на рахунках за електроенергію, але якщо розглянути ті, яким для роботи потрібна електроенергія, то картина буде трохи інша. Ще має значення довжина гірлянди і кількість лампочок, а також режим роботи.
Розглянемо для прикладу гірлянду на 100 лампочок.
LED-гірлянда:
За 1 годину безперервної роботи вона споживатиме в середньому від 0,003 до 0,007 кВт∙год 
За 8 годин роботи протягом 30 днів, споживання електроенергії складе орієнтовно 0,024-0,056 кВт∙год
Гірлянда із звичайними лампами розжарювання:
за 1 годину роботи – від 0,020 до 0,050 кВт∙год 
За 8 годин роботи протягом 30 днів – 4,8-12 кВт∙год.
Щоб дізнатись скільки коштуватиме святкова атмосфера в гривнях, отримані орієнтовні кВт∙год множимо на діючий тариф для населення на електроенергію 4,32 грн і бачимо, що це надзвичайно маленькі цифри. А якщо вмикати гірлянду після 23:00, коли діє нічний тариф (за умови наявності двозонного лічильника), то сума буде ще меншою. 
Для порівняння один лише електрочайник може споживати за один цикл роботи до 2,2 кВт∙год. 
Ще можна вмикати гірлянди від зарядних станцій та павербанків і тим самим забезпечувати помешкання освітленням у години відсутності електропостачання.
Тож можна сміливо не обмежувати себе в маленьких радощах, здатних, хоча би трошки, зробити нашу буденність яскравішою і схожою на справжнє свято.

 

 

Вас може зацікавити: